Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Anastasis

Βάζοντας γένια

Recommended Posts

Λοιπον, ανοιγουμε ενα νεο αρχειο οπως το παρακατω που εδωσα εγω.

File>New... ή Ctrl+N
Width:200 px
Height:200 px
Contents:Transparent


Παιρνουμε απο την εργαλειοθηκη μας το pen ή brush και δινουμε διαμετρο 2 - 4 px.
Εγω εδω εδωσα 2 px.
Το κομματι αυτο ειναι στο χερι σας το πως θα το σχεδιασετε.

Φροντιστε να κανετε καποιες γραμμες ωστε να τους δωσετε καποιο καμπυλο σχημα, οχι πολλες γραμμες και καπως αρμονικες.
Εγω εδω εκανα κατι τετοιο:

beard1.jpg

Μετα πηγαινουμε, Edit>Define Brush... και δινουμε ενα ονομα στην καινουργια μας βουρτσα πχ. Γενια

Ανοιγουμε την φωτογραφια που θελουμε να προσθεσουμε γενια.

Επελεγουμε απο την εργαλειοθηκη μας τις βουρτσες και μετα ανοιγουμε το brushes palette.

Στο Brush Tip Shape διαλεγουμε την βουρτσα που εχουμε φτιαξει, φτιαχνουμε την διαμετρο
απο το Diameter και στο Spacing δινουμε μια τιμη ωστε τα γενια μας να μην βγουνε πολυ πυκνα.
Εγω εδω εδωσα αυτες τις τιμες.

beard3.jpg


Μετα παμε στο Shape Dynamics και πειραζουμε το Angle Jitter ωστε να δωσουμε ενα ακανονιστο σχημα καθως επισης
και το Roundness Jitter και Minimum Jitter για να δωσουμε την επιθυμητη πυκνοτητα και στρογγυλεμα στις τριχες μας.
Οι τιμες που εδωσα στο δικο μου παραδειγμα ειναι οι εξης:

beard2.jpg

Τελος ζωγραφιζουμε στο προσωπο που θελουμε ξεδιπλωνοντας τις κομμωτικες μας ικανοτητες.
Τι στο καλο εχουμε τοσα διπλωματα απο τον Αμαραντο. icon_razz.gif

beardjohn.jpg

Αυτα icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×