Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

επειδη δεν βρηκα καποιο dedicated forum section με προτάσεις για την βελτίωση του forum παρακαλω μετακινήστε το όπου απαιτείται.

Πολλές φορές τυχαίνει να υπάρχουν θέματα που κατά την ταπεινή μου γνώμη θα ενδιέφεραν και τα άλλα μέλη αλλά δεν βρίσκω την κατάλληλη ενότητα για να τα ξεκινήσω.

Επίσης βλέπω καπως ασύμμετρη (πάλι κατά την προσωπική μου άποψη) την διάταξη του forum, Θα μπορούσε να είναι πιο nested με περισσότερες επιλογές για Posting σε ενότητες όπως:

* Training

* Ebooks

δεν εχω κατι απολυτα ξεκαθαρισμένο σχετικά, με μια γρήγορη ματια εχω καποια παραδειγματα παντως:

Hosting Hardware θα μπορούσε να έχει Nested από κάτω VPS DS Cloud etc

Hosting Software θα μπορουσε εκει μεσα να εχει DNS MTAs Control Panels

στο Design ισως να ηταν ολα απο κατω nested ?

γενικα ειναι καλύτερα να μην ξεπερνά το forum index τα 2,5 - 3 page scrolls, αυτη την στιγμη σε 1024 ύψος ειναι περιπου 5-6

Αναπτύσσω τον όλο προβληματισμό σε ένα topic να δω αν συμφωνούν και άλλοι, αν δεν είναι κάτι τέτοιο αρεστό μπορώ να τα στελνω και σε PM σε κάποιο διαχειριστή.

Εχω παραδείγματα από δικά μου forum για το 2,5-3 Pages που τηρείται απαρέγκλιτα. 

Πάντα με εκτίμηση

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σου Νίκο :)

Η σύμπτυξη των τμημάτων και η κατηγοριοποίηση είναι σωστή από άποψη λογικής αλλά γενικά η χρήση απλωμένων κατηγοριών και όχι συμπτυγμένων φαίνεται να εξυπηρετεί περισσότερο τα μέλη...

Θα το ξαναδούμε όμως και ίσως κάνουμε τις αλλαγές που προτείνεις :)

Ευχαριστούμε για τις προτάσεις σου !

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×